Edukacija na Kreti nastavnice Njemačkog jezika Ane Pavlić

Autor: Diana Musić, 14. 9. 2018.

Naša nastavnica Njemačkog jezika Ana Pavlić bila je od 30.08. do 6.09. 2018. na Kreti u Grčkoj. Prisustvovala je edukaciji „Mladi i njemački jezik“ s profesorima Njemačkog jezika iz drugih europskih zemalja.

Edukacija je organizirao Goethe Institut na kojoj je ukupno 19 profesora Njemačkog jezika dobilo priliku unaprijediti svoje znanje i prenijeti ga svojim učenicima. Također je dobila  uvid kako mladi ljudi uče njemački jezik, koji faktori utječu na učenje stranog jezika i kako mladi percipiraju učenje stranog jezika. U sklopu edukacije održavale su se različite radionice poput igre kretanja, novi pristupi učenju stranog jezika, kako usavršiti i poboljšati nastavu njemačkog jezika. Ključni faktor tih radionica je bio kako motivirati učenike te na koji način održati motivaciju u učenju stranih jezika. Pored toga profesorica je stekla nova prijateljstva i nova iskustva koja će prenijeti učenicima i kolegama.