Održana edukacija „Volonterstvo“ Udruge „S.O.S. telefon – poziv u pomoć“

Autor: Diana Musić, 5. 12. 2016.

U srednjoj školi Stjepana Sulimanca u Pitomači održana su dva modula edukacije za učenike na temu volonterstvo. Edukacija je održana 24.11.2016. i 01.12.2016. godine.

Radionice je vodila Udruga „S.O.S. telefon – poziv u pomoć“ a sudjelovalo je 15 učenika i učenica s razrednicom Anitom Rengel. Prvi modul edukacije odnosio se na volonterstvo,  a kroz teorijska izlaganja i praktične igre učenici su dobili osnovne informacije o volonterstvu, tko sve može biti volonter i na koji način, koji pravni okvir regulira volonterstvo u RH te koja su prava i obveze volontera.

U drugom modulu pažnja je posvećena razvoju određenih vještina koje su potrebne, kako za volontiranje, tako i za svakodnevni život. Obrađene su teme komunikacijskih vještina te razbijanja stereotipa i predrasuda te smanjenje diskriminacije.

Učenici su na kraju svakog modula ispunjavali evaluacijske upitnike koji su pokazali kako je učenicima ova edukacija bila iznimno korisna, te su zadovoljni prezentiranim sadržajima i načinima rada. Također su iskazali želju za slične aktivnosti u budućnosti.

Na kraju edukacije učenicima su podijeljene potvrde i uspješnom završetku ciklusa edukacije.