Predavanja iz zdravstvenog odgoja

Autor: Josip Ivoš, 22. 12. 2016.

U četvrtak 8. prosinca 2016.g. doktorica školske medicine virovitičko podravske županije, doktorica Slavica Letica Ramljak u suradnji sa školskom psihologinjom Sylwiom Nasilowskom - Blažok, održala je za sve učenike naše škole predavanja u okviru Zdravstvenog odgoja.

U skladu s kurikulumom zdravstvenog odgoja, učenici od 1. do 4. razreda imali su priliku naučit nešto više o spolnosti i odgovornom spolnom ponašanju, higijeni, zaštiti od bolesti i kontracepciji, te o preventivnim pregledima.

Doktorica u svojim predavanjima skrenula je učenicima pažnju na važnost prevencije i profilaktike u očuvanju zdravlja, te osvrnula se na poteškoće i probleme tinejdžera s kojima se susreće u svojoj liječničkoj praksi.