„Outdoor for all“ u Zlatnom klasu

Autor: Diana Musić, 22. 5. 2017.

U sklopu projekta Ministarstva turizma - promocija i jačanje kompetencija strukovnih zanimanja za turizam 2017. pod nazivom „Outdoor for all“, učenici smjera agroturistički tehničar posjetili su imanje Zlatni klas u Otrovancu.

Svrha posjete ovog puta niie bila izvrsna gastronomska ponuda, već sportsko-rekreacijska aktivnost- jahanje.

Cilj je promocija zanimanja u turizmu i sportsko-rekreacijskih sadržaja na otvorenom kao što je jahanje, koje će učenici uvrstiti u brošuru o ponudi sportsko-rekreacijskih sadržaja naše općine.

Osim izvrsne dodatne ponude u turizmu, brojne su prednosti jahanja kao aktivnosti: podizanje razine psihofizičkih sposobnosti odraslih i djece, razvoj samopouzdanja,  koncentracije, sposobnost snalaženja u novim situacijama, povoljno djeluje na motoričko funkcioniranje, a duljim bavljenjem bitno se poboljšava koordinacija pokreta i opća tjelesna pokretljivost.

Zahvaljujemo se ljubaznim domaćinima i gospodinu Bernardu Tkalčecu na pomoći i suradnji s našom školom.