Radovi na novoj školskoj zgradi: vijesti

Ministar Fuchs položio kamen temeljac za novu zgradu buduće Srednje škole Stjepana Sulimanca u Pitomači

Autor: Josip Ivoš, 5. 10. 2011.

Ministar znanosti, obrazovanja i športa dr. sc. Radovan Fuchs na prigodnoj svečanosti označio je postavljanjem temeljnog kamena početak radova na izgradnji nove zgrade srednje škole u Pitomači, buduće Srednje škole Stjepana Sulimanca. Investicija je vrijedna oko 17 milijuna kuna i predstavlja jednu od najznačajnijih investicija u srednjoškolskom obrazovanju na području Virovitičko-podravske županije u posljednjih nekoliko godina čime će učenici s područja Pitomače dobiti kvalitetnije uvjete za nastavak školovanja. Nova škola bit će izgrađena u roku od 18 mjeseci

Ministar znanosti obrazovanja i športa u Vladi RH, Radovan Fuchs, na prigodnoj je svečanosti, uz nazočnost, između ostalih, saborskog zastupnika Josipa Đakića, virovitičko-podravskog župana Tomislava Tolušića, načelnika Općine Pitomača Željka Grgačića, zamjenike župana Zdravka Dijakovića i Staniše Žarkovića, predsjednika Skupštine VPŽ Josipa Novogradeca i zamjenice predsjednika Skupštine VPŽ Sanje Kirin, domaćina, ravnatelja Srednje škole Pitomača Rikarda Bakana, gradonačelnika Grada Virovitice Ivice Kirina, velikog broja Pitomačana, nastavnika i učenika, postavljanjem temeljnog kamena, označio početak radova na izgradnji nove zgrade Srednje škole Pitomača, buduće Srednje škole Stjepana Sulimanca Pitomača. Investicija je vrijedna oko 17 milijuna kuna, a sredstvima će njenu izgradnju financirati Virovitičko-podravska županija i Općina Pitomača…. Bit će to jedna od najznačajnija investicija u srednjoškolskom obrazovanju na području Virovitičko-podravske županije u posljednjih nekoliko godina čime će i učenici s područja Pitomače dobiti kvalitetnije uvjete za nastavak školovanja. Nova škola biti će izgrađena u roku od 18 mjeseci.

U prigodi svečanosti otvorenja, ministar Radovan Fuchs u svom je govoru između ostalog istaknuo:

- Kritiziraju nas u vezi s polaganjem kamena temeljaca jer se približavaju izbori, ali niti jedan kamen temeljac Vlada RH i Ministarstvo znanosti, obrazovanja i športa nisu postavili a da nije izniknula zgrada jer svaki projekt ima svoju financijsku perspektivu – istaknuo je ministar Radovan Fuchs i napomenuo da je u posljednjih šest godina Vlada RH u gradnju 560 školskih objekata uložila više od 4,5 milijardi kuna. U visoko obrazovanje uloženo je sedam i pol milijardi kuna, što se u Hrvatskoj nije dogodilo u posljednjih 50 godina.

Osim toga, ministar Fuchs još jedanput je naglasio kako je Virovitičko-podravska županija odličan primjer kako se provodi dobro osmišljena obrazovna politika po vertikali od osnovnog, preko srednjeg do visokog školstva najavivši i skoro otvaranje Veleučilišta u Virovitici…

Inače, Srednja škola Pitomača strukovna je škola koja školuje učenike u tri obrazovna sektora: ekonomiji, trgovini i poslovnoj administraciji; poljoprivredi, prehrani i veterini; turizmu i ugostiteljstvu. Školu pohađa 291 učenik u 14 razrednih odjela.

Srednja škola Pitomača jedna je od najmlađih u Republici Hrvatskoj. Kao samostalna ustanova osnovana je 2003. godine, a djeluje u jednoj od najstarijih školskih zgrada u državi. Zgrada u kojoj se škola trenutno nalazi sagrađena je 1873. godine. U budućnosti će nositi ime prvog potpredsjednika Hrvatskog sabora Stjepana Sulimanca.

Izvor: www.mzos.hr / www.vpz.com.hr