Radovi na novoj školskoj zgradi: vijesti

Izdana je uporabna dozvola za Srednju školu Stjepana Sulimanca Pitomača – otvorenje nove škole u rujnu ove godine

Autor: Josip Ivoš, 28. 5. 2014.

Ovih dana je izdana i uporabna dozvola za novu školu, što znači da je izgradnja škole u potpunosti završena. Vrijednost izgradnje i opremanja nove zgrade Srednje škole Stjepana Sulimanca u Pitomači je oko 18 milijuna kuna. Izgradnju nove zgrade zajednički financiraju Virovitičko-podravska županija i Općina Pitomača. U tijeku je opremanje škole školskim namještajem, računalima, nastavnim sredstvima i pomagalima za što je Virovitičko-podravska županija osigurala oko 1,5 milijuna kuna.

Radovi na izgradnji nove školske zgrade Srednje škole Stjepana Sulimanca u Pitomači započeli su u listopadu 2011. godine. Srednja škola Pitomača kao samostalna ustanova osnovana je 2003. godine, a trenutno djeluje u jednoj od najstarijih školskih zgrada u državi. Zgrada u kojoj se škola trenutno nalazi sagrađena je 1873. godine. Škola će u budućnosti nositi ime prvog potpredsjednika Hrvatskog sabora Stjepana Sulimanca.

- Otvorenje nove zgrade Srednje škole Stjepana Sulimanca u Pitomači bit će u sklopu Dana Virovitičko-podravske županije početkom rujna, što znači da će učenici novu školsku godinu pohađati u jednoj od najmodernijih škola u Hrvatskoj. Uskoro će Pitomača dobiti i trodjelnu sportsku dvoranu sa plivalištem koja će biti izgrađena uz novu zgradu Srednje škole Stjepana Sulimanca. – rekao je župan Virovitičko-podravske županije Tomislav Tolušić. (www.vpz.hr)