> Knjižnica

Čitanjem do zvijezda- nacionalna razina

Autor: Diana Musić, 18. 5. 2018.

U petak 11. svibnja 2018. u SŠ Stjepana Sulimanca u 12 sati održano je nacionalno natjecanje Čitanjem do zvijezda koje organizira Hrvatska mreža školskih knjižničara.

Učenici su se natjecali u kvizu znanja iz četiri djela: August Šenoa - Zlatarovo zlato, Miro Gavran - Judita, Markus Zusak - Kradljivica knjiga i Marija Jurić Zagorka - Vitez slavonske ravni. Natjecale su se 2 učenice. Rezultati su bili sljedeći: Meri Maraković, 3.a 23/75 (31%%) i Patricija Markač, 3.a, 34/75 (45%).

Osim pročitati navedena djela i zapamtiti ključne detalje, učenice su morale poznavati životopise autora, prevoditelja te poznavati povijesni roman kao žanr.

Video „Kamenita vrata“ osvojio je 7,58 od mogućih 10 bodova, te smo zauzeli 9.mjesto od 20 uradaka koji su prijavljeni iz cijele Hrvatske! U osmišljavanju ideje i izradi videa sudjelovali su: Magda – Monika Tadić 3.a, Grga – Sabine Crnjaković 3.a, Petar – Stjepan Komar 1.c, Dora – Antonela Šćetarić 3.a i Pavao – Iva Vusić 3.a.

Čestitke svim natjecateljima!