> Projekti
Projekti i kampanje u našoj školi :: vijesti

ERASMUS+ Natječaj - Javni poziv za učenike Srednje škole Stjepana Sulimanca

Autor: Josip Ivoš, 12. 1. 2021.

Srednja škola Stjepana Sulimanca raspisuje Natječaj za sudjelovanje učenika u programu Erasmus+, ključna aktivnost 1 – Mobilnost u svrhu učenja za pojedince. Mobilnost će se realizirati u Poljskoj, grad Wroclaw, te u Portugalu - grad Braga. Svrha boravka u inozemstvu je stručna praksa. Prijave na natječaj se podnose ONLINE.

Opći cilj projekta:

Stručna praksa učenika u Portugalu i u Poljskoj u tvrtkama koje se bave njihovim područjem rada i obrazovanja kako bi učenici stekli nova znanja, kompetencije i ideje za daljnje obrazovanje i rad na svojim budućim radnim mjestima.

Tko može sudjelovati?

Na mobilnost će ostvariti pravo ukupno 38 učenika i 4 nastavnika u pratnji prema slijedećim prioritetnim područjima:

Aviva Poland u Wroclaw, Poljska u trajanju od 2 tjedna - 19 učenika i 2 nastavnika u pratnji, kako slijedi:

• Upravni referenti - 4 učenika, Program "Administration"
  • Agroturistički tehničari - 10 učenika, Program "Agrotourism"
  • Kuhari - 5 učenika, Program "Cook"

BragaMob, Braga, Portugal, u trajanju od 2 tjedna - 19 učenika i 2 nastavnika u pratnji, kako slijedi:

• Upravni referenti - 8 učenika, Program "Programme Business Administration",
  • Konobari - 3 učenika, Program "Programme Waiters",
  • Poljoprivredni gospodarstvenici - 4 učenika, Program "Programme Agriculture",
  • Automehaničari i Mehaničari poljoprivredne mehanizacije- 4 učenika, Program "Mechanics",

Pravo podnošenja prijave na Natječaj imaju SVI učenici Srednje škole Stjepana Sulimanca, koji se obrazuju u gore navedenim zanimanjima.

Kriterij za odabir učenika:

• Opći uspjeh učenika;
  • Uspješno i pravovremeno izvršavanje zadataka na praktičnom radu, snalažljivost u radnom okruženju i poštivanje radne
  • etike - ocjene iz praktične nastave i stručnih predmeta;
  • Razvijene socijalne vještine - ocjene iz vladanja;
  • Dobro poznavanje stranog jezika (najmanje A2 razina) - intervju na stranom jeziku;
  • Motivacija za učenjem i stjecanjem novih kompetencija i iskustava – dostavljeno motivacijsko pismo i njegova kvaliteta;
  • Posebna postignuća (npr. zapaženi rezultati na školskim i ostalim natjecanjima);
  • Pisana suglasnost roditelja.

Rok za podnošenje prijave je 09.02.2021.

Učenici dobivaju financijsku potporu tijekom mobilnosti koja pokriva troškove putovanja (avio karte i prijevoz autobusom), smještaj i prehranu. Za učenike je također osiguran džeparac koji će pokriti tekuće troškove učenika u Portugalu i u Poljskoj. Dakle, učenicima je mobilnost u cijelosti financirana, te učenici i njihovi roditelji ne snose nikakve troškove.

Trajanje mobilnosti za obavljanje stručne prakse je 2 tjedna, a termin koji smo dogovorili s partnerom Agencijom Aplicaproposta LDA - Bragamob za boravak u Portugalu je od 14. ožujka 2021. do 27. ožujka 2021. Za boravak u Poljskoj s partnerom AVIVA Poland dogovorili smo termin od 18. travnja 2021. do 1. svibnja 2021. Vrijeme provedeno na mobilnosti u Portugalu i u Poljskoj učenicima je opravdano, te smatra da su bili na stručnoj praksi. Učenici će dobiti potvrdu o obavljenoj stručnoj praksi, koja im kasnije može poslužiti kao preporuka pri zapošljavanju ili sudjelovanju u sličnim projektima.  Osim toga, učenici će prema sustavu ECVET dobiti i ocjenu koja će biti priznata u školi, te će im se priznati ishodi učenja stečeni na mobilnosti.

Obrazac za ONLINE prijavuhttps://bit.ly/39vh3E6

Važno: Za pristupanje obrascu za prijavu potrebna vam je CARNet korisničko ime i lozinka - kao za pristup online nastavi ili za pristup e-dnevniku.

U prilogu se nalaze kriteriji za odabir.