> Projekti
Projekti i kampanje u našoj školi :: vijesti

Započela Pilot edukacija učenika i nastavnika na Praktikumu za obrazovanje o održivoj ekološkoj poljoprivredi u Šašnatom Polju

Autor: Josip Ivoš, 22. 5. 2013.

20. svibnja 2013. godine, započela je Pilot edukacija strukovnih nastavnika i učenika na Praktikumu za obrazovanje o održivoj ekološkoj poljoprivredi koji je obnovljen u sklopu projekta pod nazivom "Modernizacija školskog kurikuluma i razvoj praktikuma za obrazovanje o održivoj ekološkoj poljoprivredi" financiranog sredstvima Europske Unije, čiji je nositelj Srednja škola Stjepana Sulimaca iz Pitomače, a škole partneri su Srednja škola Bartola Kašića iz Grubišnog Polja,  Srednja škola „Stjepan Ivšić“ iz Orahovice.

Cilj izgradnje praktikuma unapređenje je i predstavljanje poljoprivredne proizvodnje koja istovremeno omogućuje očuvanje prirodnih resursa uz potpuno iskorištavanje prirodnih izvora energije - vjetra, vode i sunca, ali i profitabilnu poljoprivrednu proizvodnju koja osigurava dobivanje zdrastveno ispravne kvalitete hrane te predstavlja osnovu našeg napretka.

Trenutna provedba projekta je aktivnost program pilot nastave za strukovne učenike iz partnerskih škola u području ekološke proizvodnje. Ova aktivnost je ključna za povećanje tehničkih kapaciteta učenika i u njoj su sjedinjene sve ostale komponente projekta u sinergiju. Program pilot nastave je osmišljen kao stjecanje praktičnog iskustva radi osposobljavanja učenika za moderno tržište rada te mu tako pruži bolje mogućnosti zaposlenja.

21. svibnja 2013.,  HRT je snimio prilog o Praktikumu Srednje škole Stjepana Sulimanca iz Pitomače, koji ćemo uskoro objaviti za sve zainteresirane.

Izvor: www.pitomaca.hr