> Projekti
Projekti i kampanje u našoj školi :: vijesti

Uskoro započinje adaptacija praktikuma za ekološku poljoprivredu i održivi razvoj u Šašnatom polju

Autor: Josip Ivoš, 8. 3. 2013.

U sklopu projekta Srednje škole Stjepana Sulimanca iz Pitomače pod nazivom "Modernizacija školskog kurikuluma i razvoj praktikuma za obrazovanje o održivoj ekološkoj poljoprivredi", finaciranog iz IPA komponente  IV – Razvoj ljudskih potencijala, sklopljen je ugovor o radovima sa izvođačem tvrtkom Croming d.o.o. iz Pitomače za adaptaciju praktikuma za ekološku poljoprivredu i održivi razvoj, koji se nalazi na prostoru bivše vojne karaule u Šašnatom polju, vrijednosti 347.327,35 kuna.

Praktikum će osigurati dugoročno održavanje stručne prakse za učenike sve tri škole partnera u projektu (s intencijom uključivanja i drugih u vremenu nakon provedbe projekta) tako da će se  znanja i kompetencije učenika uvelike povećati stručno vođenom praktičnom nastavom. Štoviše, škole će putem ovih novih kapaciteta za praktičnu nastavu zasigurno brže i kvalitetnije osposobljavati učenike za nove vještine u strukovnim programima poljoprivrede.

Izvor: Autor: Maja Kutija