Radno vrijeme: svakim danom od 8,00 do 14,00 sati

vijesti

Novi Protokol o postupanju u slučaju seksualnog nasilja Vijest ima dokument u privitku

Autor: Sylwia Nasilowska - Blažok, 17. 10. 2023. 13:02

Vlada Republike Hrvatske je na svojoj 248. sjednici održanoj 7. rujna 2023. godine, na prijedlog Ureda za ravnopravnost spolova, Zaključkom (KLASA: 022-03/23-07/177, URBROJ: 50301-04/12-23-6) donijela Protokol o postupanju u slučaju seksualnog nasilja.

Kako prevladati ispitnu tjeskobu? Vijest ima dokument u privitku

Autor: Sylwia Nasilowska - Blažok, 3. 2. 2021. 10:38

Dragi učenici predstavljam vam zanimljivu publikaciju, koja vam može biti od koristi u našim neizvjesnim vremenima.

Psihološka pomoć

Autor: Sylwia Nasilowska - Blažok, 18. 3. 2020. 11:45

Dragi učenici,

iako niste u školi, želim Vas podsjetiti da nam se u svakom trenutku možete obratit za pomoć i savjet. Svojoj školskoj psihologinji možete se obratiti na broj 091 177 5503 ili na mail adresu psiholog@ss-stjepana-sulimanca.skole.hr. Možete mi također poslati poruku ma Microsoft Teams, a po potrebi možemo dogovoriti savjetodavni rad online.

Želim Vam uspješan rad u virtualnim učionicama.

Psihologinja

Sigurnost na internetu Vijest ima dokument u privitku

Autor: Sylwia Nasilowska - Blažok, 18. 12. 2019. 10:40

HAKOM je objavio nove publikacije vezane uz zaštitu djece na Internetu.

Disleksija

Autor: Sylwia Nasilowska - Blažok, 2. 9. 2019. 12:19

Školski uspjeh učenika u srednjoj školi ovisan je o velikom broju različitih čimbenika. U slučaju lošeg školskog uspjeha ne radi se uvijek o lijenosti ili nesposobnosti učenika. Postoje i drugi faktori koji utječu na lošije funkcioniranje učenika u školi, često o genetskom podložu. Jedan od takvih čimbenika je poremećaj čitanja pod nazivom disleksija.

Poticanje samoreguliranog učenja Vijest ima dokument u privitku

Autor: Sylwia Nasilowska - Blažok, 2. 9. 2019. 11:29

Prezentacija o samoreguliranom učenju predviđena je za sve učenike i roditelje koji žele upoznati načine efikasnog učenja i na taj način pomoći svojoj djeci u stjecanju vještina uspješnog i učinkovitog učenja, postizanja motivacje za učenje i praktičnim vještinama korisnim u nastavi. Materijali dostupni u prilogu.

Protokol o postupanju u slučaju nasilja među djecom i mladima Vijest ima dokument u privitku

Autor: Sylwia Nasilowska - Blažok, 2. 9. 2019. 11:10

Ovaj Protokol o postupanju u slučaju nasilja među djecom i mladima temelji se na sadržaju i obvezama propisanima Programom aktivnosti za sprječavanje nasilja među djecom i mladima kojeg je donijela Vlada Republike Hrvatske dana 25. veljače 2004. godine.

Protokol o postupanju u slučaju nasilja u obitelji Vijest ima dokument u privitku

Autor: Sylwia Nasilowska - Blažok, 2. 9. 2019. 11:09

Vlada je u rujnu ove godine prihvatila Protokol o postupanju u slučaju nasilja u obitelji. Svrha je ovog Protokola osigurati uvjete za djelotvoran i cjelovit rad nadležnih tijela radi unapređenja zaštite i pomoći žrtvi nasilja u obitelji te pomoći počiniteljima u promjeni njihovog ponašanja odnosno promjeni vrijednosnog sustava u cilju nenasilnog rješavanja sukoba i uvažavanja ravnopravnosti spolova.

Brošura za roditelje -,,Intervju s roditeljima - odgovori koje je dobro znati" Vijest ima dokument u privitku

Autor: Sylwia Nasilowska - Blažok, 2. 9. 2019. 09:59

S obzirom na aktualnost problematike novih droga i njihove pojavnosti na tržištu RH, kao i trendove koji ukazuju kako je Hrvatska iznad europskog prosjeka po konzumiranju novih droga među mladima, te zbog rastuće dostupnosti proizvoda koji sadrže nove psihoaktivne tvari te visokih rizika koji se povezuju s njihovom konzumacijom, Ured za suzbijanje zlouporabe droga izdao je brošuru za roditelje.

Poticanje samoreguliranog učenja Vijest ima dokument u privitku

Autor: Sylwia Nasilowska - Blažok, 31. 1. 2011. 17:58

27 siječnja održan roditeljski sastanak s roditeljima 1c i 1d razreda. Tema roditeljskog sastanka "Poticanje samoreguliranog učenja".