Aktivnosti povodom 5. tjedna psihologije

Autor: Sylwia Nasilowska - Blažok, 27. 2. 2012.

U tjednu od 20. do 26. veljače u cijeloj Hrvatskoj obilježen je 5. tjedan psihologije. U obilježavanje Tjedna psihologije uključili su se i učenici Srednje škole Pitomača zajedno sa svojom školskom psihologinjom.

Tjedan psihologije u Hrvatskoj organizira Hrvatsko psihološko društvo s ciljem približavanja psihologa i psihološke struke svim građanima. Jedan od važnih ciljeva ovog događaja jest prikazanje javnosti mogućnosti s kojima psiholozi mogu pomoći pojedincu i njegovoj okolini u poboljšanju kvalitete njihova života te razotkrivanje mita da samo pojedinci s ozbiljnim poremećajima mentalnog zdravlja trebaju pomoć psihologa.

U sklopu Tjedna psihologije u Srednjoj školi Pitomača održane su radionice za učenike 2. i 3. razreda pod nazivom "Što mi treba za sreću?" i likovni natječaj popraćen izložbom učeničkih radova pod nazivom "Što mi treba za sreću? - moji razlozi za optimizam".

Voditelj aktivnosti:

Sylwia Nasilowska - Blažok, mag psihologije

U radionicama su sudjelovali učenici 2. a razreda, smjer upravni referent i učenici 3. c razreda smjer prodavač.

Autori radova za izložbu:

Viktorija Mihoković, 2. a

Zdravkica Budarinović, 3. a