Djeca i internet

Autor: Sylwia Nasilowska - Blažok, 13. 11. 2013.

Sve veći broj djece i mladih ima pristup računalu i internetu, što je rezultiralo sve češćim postavljanjem pitanja o njihovoj sigurnosti  u virtualnom svjetu i načinu sigurnog korištenja računala u kući i u školi. Djeca se brzo i neprimjetno navikavaju na korištenje medija kao što su radio ili televizija, a pogotovo se brzo naviknu na Internet.

Sa željom da se istraži problem sigurnosti djece i mladih na računalu i na internetu u Srednjoj školi Stjepana Sulimanca u siječnju i veljači 2010. g. provedeno je istraživanje među učenicima. U istraživanju sudjelovalo je 116 učenika 1., 2., 3. i 4. razreda srednje škole, od čega 31 muška sudionika i 85 ženskih sudionika.

U prilogu ovoga članka nalazi se prezentacija na temu "Djeca i internet", koju možete pohraniti na svome računalu, te nekoliko korisnih brošura, koje Vam mogu pomoći da se internetom koristite na siguran način.