Brošura za roditelje -,,Intervju s roditeljima - odgovori koje je dobro znati"

Autor: Sylwia Nasilowska - Blažok, 2. 9. 2019.

S obzirom na aktualnost problematike novih droga i njihove pojavnosti na tržištu RH, kao i trendove koji ukazuju kako je Hrvatska iznad europskog prosjeka po konzumiranju novih droga među mladima, te zbog rastuće dostupnosti proizvoda koji sadrže nove psihoaktivne tvari te visokih rizika koji se povezuju s njihovom konzumacijom, Ured za suzbijanje zlouporabe droga izdao je brošuru za roditelje.

Brošura pod naslovom ,,Intervju s roditeljima - odgovori koje je dobro znati"namijenjena je informiranju roditelja o novim psihoaktivnim tvarima dostupnim na Hrvatskom tržištu. Roditelji mogu u njoj pronaći osnovne informacije o tome što su nove psihoaktivne tvari (nove droge), u kakvim se oblicima pojavljuju, gdje se iste mogu nabaviti, koji su učinci i štetne zdravstvene posljedice konzumacije novih droga, te kako prepoznati trovanje novim psihoaktivnim tvarima. Takoder, u brošuri su navedeni savjeti za roditelje kako na vrijeme uočiti i spriječiti problem yezan uz konzumaciju novih psihoatkivnih tvari, odnosno kako razgovarati s djetetom o novim drogama i štetnim posljedicama njihove konzumacije.

Priloženi dokumenti:
Brosura_za_roditelje.pdf (3.62 MB)