> O školi

Fiskalna odgovornost Srednje škole Pitomača

Autor: Josip Ivoš, 28. 6. 2012.

Na temelju članka 7. Zakona o fiskalnoj odgovornosti (NN br. 139/10) i članka 7. Uredbe o sastavljanju i predaji Izjave o fiskalnoj odgovornosti (NN br. 78/11) v.d. ravnatelja Srednje škole Pitomača, Miroslav Horvatinović, dipl. oec.  donosi Odluku o proceduri zaprimanja računa, njihove provjere i plaćanja, te Odluku o proceduri stvaranja obveza u školi (naručivanje opreme, usluga i radova).

Od 01. siječnja 2012. godine u primjeni je Zakon o  fiskalnoj odgovornosti. Na temelju Zakona o fiskalnoj odgovornosti (NN. br. 139/2010.), Vlada Republike Hrvatske donijela je Uredbu o sastavljanju i predaji Izjave o fiskalnoj odgovornosti i izvještaja o primjeni fiskalnih pravila (NN.br. 78/2011.)

Prema navedenoj Uredbi dužni smo podnijeti Izjavu o fiskalnoj odgovornosti za razdoblje 01. siječnja do 31. prosinca 2012. godine i predati ju jedinici lokalne i područne (regionalne) samouprave prema Pravilniku o financijskom izvještavanju u proračunskom računovodstvu (NN. 32/11), te Okružnici Ministarstva financija, koja je objavljena na Web stranici Ministarstva.

Izjavom o fiskalnoj odgovornosti se potvrđuje zakonito, namjensko i svrhovito korištenje sredstava te učinkovito i djelotvorno funkcioniranje sustava financijskog upravljanja i kontrole u okviru sustava utvrđenih proračunom, odnosno financijskim planom. Izjava se sastavlja na temelju Upitnika o fiskalnoj odgovornosti koji je sastavni dio donesene Uredbe, raspoloživih informacija o radu, rezultata rada unutarnje i vanjske revizije te vlastite procjene.

Odluku o proceduri zaprimanja računa, njihove provjere i plaćanja, te Odluku o proceduri stvaranja obveza u školi (naručivanje opreme, usluga i radova) možete naći u prilogu ovog članka.