> Sport
Sport u školi

SVJETSKO ŠKOLSKO PRVENSTVO U ATLETICI

Autor: Maja Kirin, 12. 6. 2019.

Našoj učenici 2. razreda, Doroteji Erhatić, pružila se prilika da sudjeluje kao volonter na velikom sportskom događaju- svjetskom školskom prvenstvu u atletici. O čemu se radi, svoje dojmove, oduševljenje i razloge sudjelovanja podijelila je s nama što vam prenosimo u cijelosti.

Svjetsko školsko  atletsko prvenstvo za srednje škole održalo se od 13. do 19. svibnja u Splitu na stadionu Atletskog sportskog kluba Split.

Svjetsko školsko prvenstvo okupilo je oko 800 sudionika iz 29 zemalja, iz  pet kontinenata (Alžir, Australija, Austrija, Belgija, Brazil, Bugarska, Čile, Kina, Hrvatska, Republika Češka, Engleska, Estonija, Francuska, Njemačka, India, Izrael, Italija, Latvija, Malta, Portugal, Republika sjeverne Makedonije, Srbija, Španjolska, Kineski Taipei, Turska, Ukrajina ). Priključila sam se u projekt Hrvatskog školskog sportskog saveza  “Volontiram + školski sport = odličan“. Glavni cilj ovog projekta je uključiti mlade osobe u aktivnosti školskih sportskih institucija. Svaki volonter je dobio svoju ekipu koju je vodio u autobus, prosljeđivao im potrebne informacije. Odrađivali smo poslove na info pultu i  terenu gdje smo slagali rezultate .Podijeljeni smo bili u dvije smjene, slobodno vrijeme  provodili smo zajedno družeći se i  upoznavajući se.

I sama se bavim sportom i ovo je bilo prekrasno iskustvo, upoznala sam puno novih prijatelja, vidjela kako koja zemlja odrađuje treninge. Svakako bi preporučila bilo koji oblik volontiranja, jer nova prijateljstva, uspomene i druženja  nezaboravno su iskustvo…