> Sport
Sport u školi

EUROPSKI ŠKOLSKI SPORTSKI DAN

Autor: Maja Kirin, 4. 10. 2021.

U petak 1.10.2021. godine povodom Europskog školskog sportskog dana, a u sklopu Europskog tjedna sporta, organizirali smo međurazredno natjecanje u malom nogometu za djevojke i mladiće.

Glavni cilj projekta je promicanje sporta te podizanje svijesti o važnosti bavljenja tjelesnom aktivnošću za svakog pojedinca te poticanje socijalne uključenosti i razvijanje društvenih kompetencija među učenicima.

Odaziv je bio više nego dobar. Sudjelovalo je 8 muških ekipa i 2 ženske.

Nakon razigravanja po skupinama dobili smo finaliste i u konačnici pobjednike.

Ove godine to su učenici 4.a.: Pavao-Jan Begović, Patrik Bukvić, Matej Fabčić,Luka Kos, Ivan Škrtić i Mihael Tudić

Drugo mjesto zauzela je ekipa u sastavu: Patricio Munjeković, Luka Štukar, Michael Fučkar, Stiv Bukvić, Dino Pintor, Alen Salihović

Treće mjesto zauzela je ekipa u sastavu: Mate Grabić, Dominik Belani, Fran Pernar, Dino Siladić, Domagoj Kirin i Franco Šokec.

Na kraju turnira bila je najzanimljivija utakmica, gdje su djevojke međusobno pokazale svoje nogometne vještine. Nešto više sreće imala je ekipa ˝TIM 1˝ i pobijedila sa rezultatom 6:3 u sastavu: Mihaela Mikić, Barbara Đeri, Lucija Bedeković, Tamara Šušnja, Valentina Begović i Monika Zdjelar.

˝TIM 2˝

Maja Matuzalem, Ivona Uremović, Marija Jagić, Patrcija Želimorski, Lorena Erhatić, Lana Čor i Iva Kolaric.

Najbolji strijelac turnira bio je Domagoj Kirin sa ukupno 9 pogodaka.

Čestitke svim ekipama na prikazanoj igri i fair play-u !!!