Posjet Financijskoj agenciji u Virovitici

Autor: Marina Markanović, 22. 3. 2023.

U sklopu aktivnosti koje naša škola provodi tijekom obilježavanja Svjetskog i Europskog tjedna novca, učenici smjera upravni referent i poslovni tajnik od 1. do 4. razreda posjetili su 22. 3. 2023. poslovnicu FINE u Virovitici.

Cilj posjeta bio je kod učenika potaknuti aktivnosti koje se tiču financijske pismenosti i jačanja financijskih kompetencija.

Financijska agencija je vodeća hrvatska tvrtka na području pružanja financijskih, elektroničkih, podatkovnih i drugih usluga, a korisnici njezinih usluga uključuju financijske institucije, državna i javna tijela, poslovne subjekte i građane.

Voditeljica poslovnice FINE u Virovitici gđa Ankica Truhlaž dočekala nas je i provela kroz prostor poslovnice, upoznala s poslovima koje poslovnica obavlja, zaposlenicima te objasnila njihove radne zadatke.

Gđa Ružica Fuček predstavila je poslove, proizvode i usluge koje provodi Financijska agencija, objasnila je financijske i elektroničke usluge FINE, digitalne certifikate i ostale javne usluge koje FINA provodi. Učenike je posebno zanimao sustav e-građanin, gdje su dobili sve potrebne informacije te su se neki i prijavili u isti, te poslovi koje mogu obavljati upravni referenti u sklopu agencije. Gđa Fuček se posebno potrudila predstaviti i objasniti one proizvode i usluge s kojima će se učenici susreti u privatnom i poslovnom životu, s naglaskom na njihovo zanimanje upravni referent i poslovni tajnik, te će potaknuti jačanje njihovih financijskih kompetencija.

Učenici koji su posjetili FINU će ostalim kolegama u razredu pripremiti prezentaciju i izložiti osnovne informacije o Financijskoj agenciji, uslugama koje koriste građani te specifičnostima poslova i zanimanja.

Ovim putem zahvaljujemo ljubaznim djelatnicima FINE koji su izdvojili svoje vrijeme kako bi nas upoznali s poslovima koje obavljaju.