17. Tjedan cjeloživotnog učenja

Autor: Marina Markanović, 19. 4. 2023.

Tjedan cjeloživotnog učenja UNESCO-ova je inicijativa pokrenuta 1999. godine koja se svake  godine obilježava u brojnim zemljama i s istim ciljevima: senzibilizirati javnost za izgradnju pozitivnog ozračja o važnosti i potrebi cjeloživotnog učenja, promicati kulturu učenja te potaknuti osobnu motivaciju pojedinaca za uključivanje u procese cjeloživotnog učenja.

Agencija za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih provodi aktivnosti usmjerene na promociju cjeloživotnog učenja te organizira nacionalnu obrazovnu kampanju Tjedan cjeloživotnog učenja.

Naša škola uključila se u Tjedan  cjeloživotnog učenja organiziranjem radionice pod nazivom “ Izrada prigodne poslovne dokumentacije u Canvi” koju su održale nastavnice Jasmina Pavičić i Ivana Kralj 18. 4. 2023. g. i koja je bila otvorena za javnost.

Radionica izrade prigodne poslovne komunikacije u Canvi namijenjena je učenicima i mladima koji razmišljaju o vlastitom poslovanju, a polaznici su se upoznali s mrežnim alatom Canva, registracijom i mogućnostima koje ovaj alat pruža, izradom sadržaja za društvene mreže, postere, cjenike, posjetnice, brošure.