Međunarodno natjecanje u kompjutorskoj daktilografiji

Autor: Marina Markanović, 3. 5. 2023.

Intersteno Internet Contest 2023 je najvažnije Međunarodno natjecanje u kompjutorskoj daktilografiji koje se ove godine održavalo online od 27. 3. 2023. do 28. 4. 2023.

Natjecatelji se natječu u prijepisu teksta na materinskom i stranom jeziku u trajanju od 10 minuta. Ove godine na natjecanju je sudjelovalo ukupno 1182 učenika iz 242 škole u nekoliko dobnih skupina.

Srednju školu Stjepana Sulimanca ove godine predstavljala su 4 učenika smjera Upravni referent. U kategoriji učenika (12-16 godina) predstavnik naše škole bio je Matej Rakitničan, učenik 2. razreda.

U kategoriji junior (17-20 godina) predstavljale su nas Vinka Gjakić, 2. razred te učenice 3. razreda Valentina Moslavac i Jasmina Radelić.

Mentorica učenicima bila je prof. Jasmina Pavičić. Svi natjecatelji ostvarili su izvrsne rezultate te im čestitamo na njihovom uspjehu!