Dan škole i Sajam strukovnih zanimanja

Autor: Marina Markanović, 18. 5. 2023.

U utorak, 16. svibnja 2023. u Srednjoj školi Stjepana Sulimanca obilježili smo Dan škole, ali i Sajam strukovnih zanimanja u području poljoprivrede i prehrane  "Dan struke, dan odluke" pod sloganom "Neka tvoje ideje padnu na plodno tlo".

Na početku otvorenja sajma i Dana škole svim se prisutnima obratio ravnatelj Srednje škole Stjepana Sulimanca Marko Marić. Istaknuo je kako je želja svih potaknuti mlade na upis strukovnih zanimanja koja su iznimno potrebna: "Želja mi je da promoviramo naša strukovna zanimanja u poljoprivredi i prehrani. I sami znamo da je u gospodarstvu manjak kvalitetnog strukovnog kadra i ovim sajmom želimo potaknuti mlađe generacije da se pokušaju pronaći u pojedinom zanimanju i da upišu željena zanimanja. Obilježavajući ove godine 20 godina postojanja škole, škola je od početka napredovala i dalje konstantno napreduje, prati trendove, uvodimo nešto novo. Kroz ovaj sajam, ali i Dane otvorenih vrata, nadamo se da ćemo učenike potaknuti na razmišljanje o mogućem upisu, te im pobliže pokazati koje su njihove mogućnosti i što sve strukovna zanimanja njima pružaju, a nadamo se da ćemo u tome i uspjeti te da će se netko od njih i u nekom od tih zanimanja i prepoznati i upisati srednju strukovnu školu".

Prisutnima se obratila i pročelnica Upravnog odjela za obrazovanje i demografiju Martina Bunić te je sajam proglasila otvorenim.

Na sajmu su se mogla upoznati strukovna zanimanja u području poljoprivrede i prehrane, ali su se održavale i brojne radionice kao i natjecanja učenika srednjih škola, a najbolji su bili dobitnici vrijednih nagrada.

Sajam je dio EU projekta Uspostava Regionalnog centra kompetentnosti Panonika, čiji je nositelj Poljoprivredno-prehrambena škola Požega, a kojeg financira Europska unija iz Europskog socijalnog fonda. Partneri projekta su Požeško-slavonska županija, Srednja škola Stjepana Sulimanca Pitomača, Fakultet turizma i ruralnog razvoja u Požegi, Kutjevo d.d., Prirodoslovna škola Karlovac, Ekonomska škola Požega i Udruga učeničkih domova Republike Hrvatske.

Kako smo obilježili Dan škole, Dan otvorenih vrata, Dan struke, dan odluke, pogledajte u fotogaleriji!