Naši učenici na Klopotec trail-u 2023.

Autor: Marina Markanović, 7. 6. 2023.

U subotu 3. 6. 2023. Općina Pitomača ugostila je brojne trkače iz cijele Hrvatske koji su sudjelovali u drugom izdanju utrke Klopotec trail Pitomača 2023.

Bilo je tu i natjecatelja iz raznih dijelova Virovitičko-podravske županije, a neki su "potegnuli" čak iz Njemačke. Nakon prošlogodišnjeg izdanja na istoj lokaciji, može se reći da se Klopotec trail Pitomača potvrdio kao dobitna kombinacija za "ludi" provod na trkačkoj stazi.

Stoga se ove godine pridružilo 30-ak učenika Srednje škole Stjepana Sulimanca sa svojim profesorima iz matematike, vjeronauka i tjelesne i zdravstvene kulture čime smo pokazali da je "u zdravom tijelu zdrav duh".

Utrka je bila trail koncepta, a staze koje su kružnog tipa bile su u potpunosti označene. Podloga je bila makadam, kolni put, planinarska staza i ponešto asfalta.

Nakon utrke sudionici su bili složni... Kažu kako je staza bila iznimno zanimljiva, ali i zahtjevna, po onoj, "pa po lojtrici gor, pa po lojtrici dol", odnosno po bregu, pa niz breg, uz puno uspona i strmina, kroz vinograde, kraj stabala trešanja... Bila je tu i logistika, a najviše je oduševila "umjetna kiša" u šumi koju su kreirali vatrogasci. Trkači kažu da je to osvježenje bilo sjajno.

Čestitke svim sudionicima naše škole!