Aronia cup 2023.

Autor: Marina Markanović, 2. 11. 2023.

U Turističko ugostiteljskom učilištu u Zagrebu održana je 10. Smotra učenika ugostiteljskih i turističkih škola u pripremu funkcionalne zdrave hrane i pića "Aronia cup".

Zadaća ove smotre bila je:
- promocija zdrave, alternativne i funkcionalne prehrane i pića
- prepoznati i koristiti zdrave proizvode koji su proizvedeni bez štetnih utjecaja na okoliš,
- svladati praktične aktivnosti, natjecanja i smotre, rad u paru i malim skupinama
- kreirati najprimjereniji način prezentiranja znanja i vještina uzimajući u obzir svrhu prezentacije i publiku kojoj je namjenjena
- primijeniti komunikacijske vještine i ostvariti suradnju u različitim situacijama.
Našu školu su predstavljali učenici kuhari Leon Maresić, Alen Salihović i Lana Filjar, a mentor im je bio nastavnik Darko Baričević, te učenici konobari Leonardo Đanić, Emil Radelić i Manuel Đanić, a mentor im je bio nastavnik Darko Mihoković.
Kako su konobari i kuhari predstavili Srednju školu Stjepana Sulimanca, možete pogledati u galeriji fotografija.