Ugostitelji i agroturisti na Danima poslova HZZ-a u Virovitici

Autor: Marina Markanović, 5. 2. 2024.

U organizaciji Hrvatskog zavoda za zapošljavanje 25. 1. 2024. u Tehnološko inovacijskom centru u Virovitici održani su Dani poslova.
Sudjelovale su vodeće turističke kuće s Jadrana, koje su predstavile sebe i svoje potrebe za zaposlenicima u nadolazećoj turističkoj sezoni, a to su: Valamar Riviera Hotel iz Poreča, Grand Hotel Imperial Rab, Solaris Amadria Park iz Šibenika, Turisthotel iz Zadra, Hotel Laguna iz Novigrada, Maistria iz Rovinja i HUP iz Zagreba.

Osim navedenih gospodarstvenika sudjelovali su i lokalni gospodarstvenici: TVIN Virovitica, Jan-spider Pitomača, Brana Virovitica, Grafiti Becker Virovitica.
Prezentaciju su imale i ugostiteljske škole s područja Virovitičko-podravske županije koje su poslodavcima predstavile učenike završnih razreda smjerova: kuhar, konobar i agroturistički tehničar. Učenici naše škole sudjelovali su pod mentorstvom svojih nastavnika Martine Kostanjevac, Darka Baričevića i Darka Mihokovića.
Veliki broj učenika uspostavio je kontakt s poslodavcima, a nekoliko dana kasnije realizirani su kontakti s učenicima radi potpisivanja ugovora.