Akcija cijepljenja starih sorti jabuka

Autor: Marina Markanović, 11. 3. 2024.

Srednja škola Stjepana Sulimanca Pitomača i ove godine je provela akciju cijepljenja starih sorti jabuka za građanstvo Pitomače i okolice. Učenici poljoprivrednih zanimanja pod vodstvom nastavnika stručnih predmeta Tihomirom Vranićem održali su 6. 3. 2024. godine još jednu akciju očuvanja starih sorti jabuka.

Budući da se stare sorte uglavnom više ne mogu nabaviti u voćnim rasadnicima, ovom akcijom se spašavaju one sorte koje bi inače pale u zaborav. Budući da je naša škola usmjerena k ekološkoj poljoprivredi, i ova akcija je pokazatelj koliko nam je važno pridonijeti očuvanju okoliša, razvoju ljubavi učenika za ekološku poljoprivredu ih te naučiti da u budućnosti i sami znaju cijepiti voćke te pridonijeti očuvanju starih zaboravljenih sorti.

Budući da se ova akcija provodi već mnogo godina, drago nam je čuti od osoba koje su ranijih godina prisustvovale ovoj akciji, da već beru i jedu plodove sa stabala koja su sačuvana. To nas posebno veseli i potiče da nastavimo s ovom izuzetno važnom akcijom.