> Knjižnica

"Oboji svijet"

Autor: Diana Musić, 13. 10. 2016.

Učenici Knjižničarske družine sudjelovali su u kreativnom natječaju „Oboji svijet“. Cilj natječaja jest promoviranje tolerancije, nenasilja i mirnog rješavanja sukoba a organizira ga Forum za slobodu odgoja.

Na radionici o toleranciji učenici su raspravljali o značenju i važnosti tolerancije te koja su to ponašanja i vrijednosti koja obilježavaju toleranciju. Zaključili smo da su to suosjećanje, empatija, poštovanje i prihvaćanje različitosti, humanost, praštanje i drugo. Također su učenici osvijestili da svatko od nas u sebi nosi vrijednosti tolerancije, a tek zajedničkim djelovanjem može se postići njen vrhunac.

Učenici su izradili plakat naziva „Tolerancija iz prve ruke“ koji poručuje da sve osobe bez obzira na spol, rasu, dok, religiju zaslužuju jednakost i ravnopravnost.