> Projekti
Projekti i kampanje u našoj školi :: vijesti

Svečano obilježen završetak radova na Praktikumu za obrazovanje o održivoj ekološkoj poljoprivredi Srednje škole Stjepana Sulimanca iz Pitomače

Autor: Josip Ivoš, 17. 5. 2013.

U četvrtak, 16. svibnja 2013. godine, svečano je obilježen završetak radova na Praktikumu za obrazovanje o održivoj ekološkoj poljoprivredi koji je obnovljen u sklopu projekta čiji je nositelj Srednja škola Stjepana Sulimaca iz Pitomače, pod nazivom "Modernizacija školskog kurikuluma i razvoj praktikuma za obrazovanje o održivoj ekološkoj poljoprivredi" financiranog sredstvima Europske Unije. Osim domaćina, ravnatelja Srednje škole Stjepana Sulimanca, Josipa Ivoša, svečanosti su nazočili i saborski zastupnik Josip Đakić, načelnik Općine Pitomača Željko Grgačić, partneri na projektu, članovi projektnog tima, profesori srednje škole i mnogi drugi gosti.

Zbog izuzetno pogodne lokacije i velikog potencijala u planu je pretvaranje ovog praktikuma u Centar za edukaciju o ekološkoj poljoprivredi i budući Centar izvrsnosti ekološke poljoprivrede ovog dijela Hrvatske. Centar izvrnosti idejno je koncipiran na način da svojim funkcioniranjem i razvojem ostvari optimalnu uporabu i očuvanje prirodnih resursa, unaprijedi kvalitetu života općine, te da doprinese razvoju iste po pitanju edukacije, turizma, proizvodnje, održivog gospodarenja i same kulture. U sklopu centra planira se i izgradnja kampa sa smještajnim jedinicama - bungalovima za potrebe agroturizma. Bungalovi su koncipirani po principima održive arhitekture i biti će izvedeni od lokalnih materijala. U blizini kampa izvesti će se i prirodni bazen za kupanje i rekreaciju, te veliko jezero u funkciji ribnjaka.