> Sport
Sport u školi

ŽUPANIJSKO NATJECANJE U FUTSALU ZA MLADIĆE (finale)

Autor: Maja Kirin, 5. 3. 2024.

U četvrtak 29.2.2024. odigrano je županijsko školsko sportsko natjecanje za učenike srednjih škola u futsalu. Nakon odigranih skupina nastupila su  najbolja četiri školska sportska društva: virovitička Gimnazija Petra Preradovića, SŠ Marka Marulića Slatina, Tehnička škola Virovitica i SŠ Stjepana Sulimanca Pitomača.

U prvom dvoboju susreli su se učenici Gimnazije i pitomačke Srednje škole Stjepana Sulimanca, Virovitčani su došli do pobjede rezultatom 3:0, dok je Marul u drugoj utakmici poražen od Tehničke s minimalnih 1:0.

Tehnička je slavila i u drugoj utakmici protiv Pitomače s 3:1, a drugu pobjedu upisala je i Gimnazija protiv Marula s 4:1.

Susret koji je odlučivao o trećem mjestu, između Marula i Pitomače, pripao je mladićima iz Slatine koji su slavili s konačnih 4:3, iako su na poluvremenu imali sigurnih 3:0, dok je putnika na Državnu završnicu u utakmici između Tehniče i Gimnazije odlučio jedan pogodak kojeg su postigli gimnazijalci.

Za ekipu naše škole nastupili su :

Karlo Filjak

Fran Pavunić

Leonardo Đanić

Manuel Đanić

Alen Salihović

Patricio Munjeković

Ivan Peterfi

Dominik Deskar

Leon Stančec

Ivan Krznarić

pod vodstvom prof. Tzk Maje Kirin.

Ostaje nam žal za propuštenom broncom, ali unatoč tome čestitke cijeloj ekipi na borbi do kraja ...