preskoči na sadržaj

Srednja škola Stjepana Sulimanca

 > Naslovnica
Vijesti

Županijsko natjecanje iz Povijesti

Autor: Diana Musić, 22. 3. 2019.

Srednja škola Stjepana Sulimanca 8. ožujka 2019. bila je domaćin Županijskog natjecanja iz Povijesti za učenike srednjih škola Virovitičko-podravske županije. S ponosom čestitamo našem učeniku Ivanu Blaževiću iz 2.B razreda i njegovom mentoru Andreju Osvaldiću na osvojenom prvom mjestu u drugoj kategoriji!

Mentori učenika bili su:  Hrvoje Drvenkar - Katolička klasična gimnazija s pravom javnosti, Virovitica, Mihaela Komar, Miroslav Novosel i Ana Novosel Grgić – Gimnazija Petra Preradovića, Virovitica, Zdravko Samac – Tehnička škola Virovitica, Andrej Osvaldić – Srednja škola Stjepana Sulimanca, Pitomača,  Dario Kovač i Mirjana Drenski– Srednja škola Marka Marulića, Slatina i Sanja Karafa – Srednja škola Stjepan Ivšić, Orahovica.

Ukupno se natjecao 21 učenik u 4 kategorije pisane provjere znanja – testa i jednog samostalnog istraživačkog rada.
Rezultati natjecanja su sljedeći:

Prva kategorija: Prapovijest i Stari vijek:

  1. David Dujak, Katolička klasična gimnazija s pravom javnosti, mentor Hrvoje Drvenkar
  2. Borna Milaković, Gimnazija Petra Preradovića, mentorica Mihaela Komar
  3. Edi Kovač, Katolička klasična gimnazija s pravom javnosti, mentor Hrvoje Drvenkar
  4. Antonio Herceg, Tehnička škola Virovitica, mentor Zdravko Samac

Druga kategorija: Srednji i Rano novi vijek

  1. Ivan Blažević, Srednja škola Stjepana Sulimanca, mentor Andrej Osvaldić
  2. Dorotea Kožnjak, Katolička klasična gimnazija s pravom javnosti, mentor Hrvoje Drvenkar
  3. Marko Kukrika, Gimnazija Petra Preradovića, mentorica Ana Novosel Grgić
  4. Mateo Tomislav Obak, Katolička klasična gimnazija s pravom javnosti, mentor Hrvoje Drvenkar i Lovro Lukačević, Gimnazija Petra Preradovića, mentorica Ana Novosel Grgić
  5. Mladen Banović, Srednja škola Marka Marulića, mentor Dario Kovač
  6. Helena Gerenčir, Srednja škola Marka Marulića, mentor Dario Kovač
  7. Borna Mihelčić, Gimnazija Petra Preradovića, mentorica Ana Novosel Grgić

Treća kategorija: 18. i 19. stoljeće

  1. Mihael Grgurević, Katolička klasična gimnazija s pravom javnosti, mentor Hrvoje Drvenkar
  2. Patrik Dundović, Srednja škola Marka Marulića, mentor Dario Kovač
  3. Lorena Lončarević, Srednja škola Marka Marulića, mentor Dario Kovač

Četvrta kategorija: 20. i 21. stoljeće

  1. Antonijo Martinović, Gimnazija Petra Preradovića, mentor Miroslav Novosel
  2. Mateo Bošnjak, Srednja škola Marka Marulića, mentorica Mirjana Drenski
  3. Iva Daria Bešen, Gimnazija Petra Preradovića, mentor Miroslav Novosel
  4. Tomislav Radanović, Tehnička škola Virovitica, mentor Zdravko Samac
  5. Marija Mečenero, Srednja škola Stjepan Ivšić, mentorica Sanja Karafa

Samostalni istraživački rad

Ela Marendić i Karlo Ila, Gimnazija Petra Preradovića Virovitica, mentor Miroslav Novosel







Raspored sati
Vremenik provjera
Projekti i kampanje





 

Anketa
Sviđaju li Vam se naše nove stranice?






Oglasna ploča
Naša škola u medijima
CMS za škole logo
Srednja škola Stjepana Sulimanca / Dravska 41, HR-33405 Pitomača / www.ss-stjepana-sulimanca.skole.hr / ured@ss-stjepana-sulimanca.skole.hr
preskoči na navigaciju