Obilježen Dan škole posjetom umirovljenika

Autor: Marina Markanović, 29. 4. 2021.

Povodom obilježavanja Dana škole (29. travnja 2021.) posjetili su nas umirovljenici koji u sklopu projekta „Vrckavi penzići“ Udruge umirovljenika Hrvatske općine Pitomača, koji sudjeluju u različitim radionicama, susretima, izletima i edukacijama kojima je cilj podizanje kvalitete života umirovljenika.

Kao partner u ovome programu sudjeluje i naša Srednja škola Stjepana Sulimanca u Pitomači. Socijalno uključivanje osoba starije dobi kao aktivnih sudionika društvene zajednice i međugeneracijsku solidarnost oprimjerili smo današnjim aktivnostima u školskom plasteniku i vinskom podrumu. Članovi udruge su, uz pomoć učenika 2.b razreda zanimanja agroturistički tehničar, u plasteniku zasadili presadnice paprike babure i roge, brali blitvu, salatu putericu i kristalku, dok su se na kraju, posjetivši prostor vinskog podruma, posluženi našim konobarima, i okrijepili. Ispraćeni zadovoljnim osmijesima i vedrim pozdravima današnjih gošći, ponosni smo i sretni sudionici ovoga projekta!