Uređenje praktikuma za zanimanje prodavač

Autor: Diana Musić, 11. 4. 2018.

Učenici 1.c razreda s profesoricom Ivanom Zdelar aktivno dovršavaju uređenje učionice u kojoj se izvode stručni predmeti njihovog programa.

Specijalizirana učionica (praktikum) uz standardnu opremu koju svaka učionica ima, ploča, računalo, projektor, opremljena je i trgovačkom klupom, raznim vrstama police, različitim vrstama robe, blagajnom i drugim elementima koji čine prodajni prostor. U ovom učionici se inače izvodi nastava stručnih predmeta programa prodavač kao što su Prodajna komunikacija, Ponašanje potrošača, Prodajno poslovanje, i drugi.
Na ovaj se način stvorilo poticajno okruženje za učenje na primjeru gdje se razvija komunikacija, samostalnost i kritičko mišljenje.