Stručna ekskurzija u Iloku

Autor: Diana Musić, 28. 9. 2018.

Učenici programa Agroturistički tehničar i Poljoprivredni gospodarstvenik u pratnji profesora Tomislava Kakše i Branke Pavoković te ravnatelja škole Josipa Ivoša dana 21. rujna 2018. posjetili su Srednju školu Ilok. Cilj posjete bio je upoznati se s načinom rada te školske ustanove koja obrazuje učenike za poljoprivredna zanimanja, kao i naša škola.

Svi učenici poljoprivrednih smjerova imaju izvrsnu priliku za stjecanje praktičnih znanja jer školska ekonomija iločke škole obuhvaća 20ha, a u sklopu nje su plastenik za uzgoj cvijeća, povrća, začinskog bilja, voćnjak, vinograd, ratarske površine te moderno opremljen vinski podrum. Novina škole je sušara za sušenje voća i povrća. Škola se može pohvaliti i park-perivojem koji broji 180 biljnih vrsta.

Ova edukativna stručna ekskurzija završila je druženjem na ladanjskom imanju Principovac smještenom nadomak središta Iloka na brežuljku odakle se pruža pogled na Ilok, Srijem i Bačku.