#WorldSkills Croatia - nova platforma za strukovna natjecanja

Autor: Diana Musić, 15. 1. 2019.

Agencija za strukovno obrazovanje je uz pomoć EU sredstava izradila novi sustav strukovnih natjecanja - WorldSkills Croatia! Naglasak je na strukovnim vještinama, po uzoru na natjecanja EuroSkills i WorldSkills. Ovo je značajan iskorak prema boljem strukovnom obrazovanju i boljim mogućnostima za učenike u strukovnim zanimanjima.

U nedavnom gostovanju kod bivšeg svjetskog prvaka u Formuli 1 Nica Rosberga, Mate Rimac, vlasnik Rimac Automobila, otkrio je kako je prve korake kao inovator učinio upravo na strukovnim natjecanjima! Stoga s nestrpljenjem očekujemo ovogodišnje natjecanje WorldSkills Croatia 2019 - Državno natjecanje u strukovnim vještinama, koje će se za sve discipline održati na jednom mjestu, na Zagrebačkom Velesajmu, uz različita popratna događanja, medije i sudjelovanja brojnih sponzora koji će imati priliku upoznati najvještije učenike u državi!

Na stranici http://worldskillscroatia.hr možete pronaći sve informacije o novom sustavu strukovnih natjecanja.

#ASOO #StrukovnoObrazovanje #Srednja #WorldSkillsCroatia#WorldSkillsCroatia2019