Školsko natjecanje u disciplini AGRO

Autor: Diana Musić, 15. 1. 2019.

U četvrtak 20.12.2018. u našoj školi održano je školsko natjecanje u disciplini AGRO. Natjecali su se učenici 4.b razreda zanimanje Agroturistički tehničar. Povjerenstvo su činili profesori: Branka Pavoković, Zdravko Giba i Dalibor Petričušić a učenike je pripremio mentor Tihomir Vranić.

Module natjecanja u disciplini AGRO čine Istraživanje i organizacija, provedba projekta crtežom ili računalnim programom, primjena proizvodne tehnike i tehnologije s ciljem ostvarivanja pozitivnog poslovnog rezultata, priprema i promidžba za tržište te prezentacija projekta.

Zadaće prema modulima bile su istražiti faze podizanja trajnog nasada voća, izrada projekta, zasnivanje voćaka, priprema i promidžba proizvoda za tržište te prezentacija projekta kao uspješnog poslovnog modela.

Učenici su zauzeli sljedeća mjesta:

1. mjesto Matija Rakitničan, 90 bodova

2. mjesto Filip Legradi, 84 boda

3. mjesto Ivona Bekić, 82 boda i

4. mjesto Josip Sabo, 80 bodova

Državna natjecanja učenika strukovnih škola provodit će se pod imenom WorldSkills Croatia – natjecanja učenika strukovnih škola s ciljem promidžbe strukovnog obrazovanja i važnosti vještina, razvoja karijere, međunarodna suradnja te natjecanja mladih osoba općenito. Ovime se osigurava vidljivost hrvatskih natjecanja učenika strukovnih škola na međunarodnoj razini. Svrha strukovnih natjecanja učenika strukovnih škola osiguravanje je okvira za promociju i podizanje privlačnosti strukovnog obrazovanja i to prezentiranjem stručnih kompetencija te demonstracijom vještina potrebnih za uspješno obavljanje zadataka karakterističnih za određeno strukovno zanimanje.