Održana smotra LiDraNo, odličan uspjeh našeg učenika

Autor: Marina Markanović, 19. 3. 2021.

Toliko puta smo dokazali da imamo odlične učenike i nastavnike, a sada smo dobili još jednu potvrdu - naš učenik Stjepan Komar iz 4.c razreda plasirao se na državnu smotru LiDraNo. Stjepan je u kategoriji pojedinačni scenski nastup izveo monolog, ulomak iz djela "Zločin i kazna", velikog F. M. Dostojevskog, a mentorica je bila prof. Ksenija Petrinec. Čestitamo Stjepanu i mentorici, prof. Petrinec!

U srijedu, 17. 3. 2021., Srednja škola Stjepana Sulimanca bila je domaćin županijske smotre LiDraNo za srednje škole Virovitičko-podravske županije. LiDraNo je održano u Centru za kulturu Drago Britvić u Pitomači, kojeg je za potrebe održavanja županijske smotre ustupila Općina Pitomača. Konkurencija je bila jaka, a srednjoškolci su se natjecali u literarnom, dramsko-scenskom i novinarskom stvaralaštvu. Nakon održanih okruglih stolova za državnu smotru predloženi su sljedeći učenici:

U kategoriji LITERARNI RADOVI, predložena su 2 rada za državnu smotru:
- Ada Tikvan, 3. razred iz Srednje škole "Stjepan Ivšić" , mentorica Valerija Zubak, "Pusti…", literarni rad - poezija
- Petra Boljevčan, 4. razred iz Katoličke klasične gimnazija s pravom javnosti u Virovitici, mentorica Sunčana Voronjecki, "Postojimo li mi?", literarni rad - poezija

U kategoriji NOVINARSKO STVARALAŠTVO u potkategoriji SAMOSTALNI NOVINARSKI RAD, predložen je 1 rad za državnu smotru:
- Paola Cenger, 4. razred iz Gimnazije Petra Preradovića Virovitica, mentorica Sanja Srnak, "Kako izgleda život jednog svestranog Virovitičanina?", samostalni novinarski rad - intervju
U kategoriji DRAMSKO-SCENSKO STVARALAŠTVO u pojedinačnim nastupima predložene su 2 izvedbe za državnu smotru:
- Iskra Maravić, 4. razred iz Gimnazije Petra Preradovića Virovitica, mentorica Maja Bašnec, "Balada prevarenog cvijeća", Vesna Parun, pojedinačni scenski nastup - kazivanje poezije
- Stjepan Komar, 4. razred iz Srednje škole Stjepana Sulimanca, mentorica Ksenija Petrinec, "Zločin i kazna", F. M. Dostojevski, pojedinačni scenski nastup - monolog
Čestitamo najboljim radovima i nastupima u literarnom, dramsko-scenskom i novinarskom stvaralaštvu, te pozvanima želimo dobar uspjeh i na državnoj smotri.
Također, čestitamo i svim ostalim ostalim sudionicima na trudu i zalaganju. Hvala što ste bili dio događanja. Nadamo se da ćete nastaviti raditi, usavršavati se i da ćemo se vidjeti i dogodine!
Koristimo ovu priliku da na dobroj suradnji i organizaciji zahvalimo svim članovima prosudbenih povjerenstava, državnom izborniku Jakovu Biliću, županu Igoru Androviću, pročelnici Martini Bunić i našem domaćinu načelniku Željku Grgačiću.
Za pravi kulturno-umjetnički karakter smotre LiDraNo potrudili su se Iva Blažev na violini i Jan Stilinović na klaviru sa izvedbom skladbe "Moj angelek" (Dr. M.Jergović/R.Stilinović). Ovom prilikom im se posebno zahvaljujemo.