Državno prvenstvo u kompjutorskoj daktilografiji

Autor: Marina Markanović, 7. 4. 2021.

27. ožujka 2021. održano je Državno prvenstvo u kompjutorskoj daktilografiji – 42. Dan tipkovnice, a učenici Srednje škole Stjepana Sulimanca postigli su još jedanput sjajne rezultate!

Našu školu u kategoriji juniora predstavljali su učenici Lorena Klikić iz 4.a razreda koja je osvojila 12. mjesto, dok su njezini mlađi kolege iz 3.a postigli sljedeći rezultat: Mihael Tudić – 29. mjesto, Jan-Pavao Begović – 41. mjesto i Lara Vuković – 52.mjesto.

U kategoriji učenika školu je predstavljala Valentina Moslavac iz 1.a te osvojila odlično 14. mjesto.

Mentorica učenicima bila je prof. Jasmina Pavičić, koja sa svojim učenicima redovito postiže izvrsne rezultate na državnim i međunarodnim natjecanjima.

Natjecanje se provelo putem novog programa Hrvatskog stenografskog društva, što znači da je cijeli postupak od prijave, natjecanja i objave rezultata digitaliziran i javno objavljen u realnom vremenu na  web stranici. Na natjecanju je ukupno sudjelovalo 120 učenika iz 18 škola iz cijele Hrvatske: iz Pitomače, Zagreba, Bjelovara, Virovitice, Slavonskog Broda, Karlovca, Preloga, Čakovca, Varaždina, Ogulina, Rijeke, Biograda na Moru, Pazina, Rovinja, Đakova, Vinkovaca i Požege.

Učenicima i mentorici prof. Pavičić čestitamo na postignutim rezultatima!