ERASMUS+: Naši učenici na mobilnosti u Wroclawu u Poljskoj

Autor: Marina Markanović, 13. 4. 2022.

Od 27. ožujka do 9. travnja 2022. godine učenici naše škole bili su u sklopu ERASMUS+ projekta mobilnosti na praksi u Wroclawu u Poljskoj.

U sklopu ovog projekta na stručnoj praksi u Poljskoj u trajanju od 2 tjedna nalazilo se 14 učenika različitih zanimanja u pratnji dviju nastavnica. Prvi tjedan mobilnosti uspješno je prošao. Učenici su bili na praksi u različitim poduzećima, firmama, hotelima, restoranima, zoološkom vrtu i dr. Praksa je bila zanimljiva i pružila je priliku našim učenicima da osnaže svoja znanja i steknu međunarodno iskustvo rada na mjestima stručne prakse koja se bave upravo onim područjem rada u kojima se učenici i obrazuju.

Partnerska organizacija na projektu Srednje škole Stjepana Sulimanca je AVIVA Poland - Vocational training. To je poznata poljska tvrtka za traženje tvrtki  za praksu učenika sa sjedištem u Wroclawu. Mobilnost će sudionicima pružiti veću motivaciju, a očekujemo da će se utjecaj osjetiti na cjelokupnom broju učenika naše škole.

Donosimo vam dio doživljaja s prakse, a više fotografija možete pronaći na Facebook stranici naše škole.