Naši učenici sudjelovali na Virovskoj prkačijadi

Autor: Marina Markanović, 23. 5. 2022.

Učenici naše škole smjer Kuhar Stiv Bukvić (1. d), Patricija Bugarinović (1. d) i Doris Šajnović (2. d) sudjelovali su na 7. Virovskoj prkačijadi 2022., prvom i jedinom Europskom festivalu malih, tradicijskih kolača.

Virovska prkačijada međunarodni je festival kojemu je cilj očuvanje tradicie pečenja sitnih starinskih kolača te spašavanje od zaborava starinskih recepata. Okuplja svjetske majstore slastičarstva i gastronomije.

Naši učenici aktivno su sudjelovali u kategoriji Cooking show kuhara ugostiteljskih škola u pripremi Podravskog gulaša u velikoj tavi. Učenici su gulaš prigotovljavali uz pomoć profesionalnih kuhara - Zlatka Sedlanića iz "Podravke", Alana Payena iz Mauricijusa i Sarkoza Jacobiana iz Izraela. Učenike je pripremao i vodio prof. kuharstva Darko Baričević.