16. natjecanje orača Virovitičko-podravske županije

Autor: Marina Markanović, 13. 9. 2022.

Na natjecanju orača Virovitičko-podravske županije naš učenik Filip Nađaković sudjelovao je sa školskim traktorom Zetor Proxima HS120 i dvobraznim plugom premenjakom Pottinger kao najmlađi natjecatelj ovog natjecanja te je osvojio izvrsno 5. mjesto u kategoriji plugova premenjaka.

16. natjecanje orača Virovitičko-podravske županije održano je nakon pune tri godine stanke zbog pandemije koronavirusa. Organizatori ovogodišnjeg natjecanja bili su Udruga orača VPŽ i Ministarstvo poljoprivrede, suorganizatori Grad Virovitica i Turistička zajednica grada, dok je pokrovitelj manifestacije bila Virovitičko-podravka županija. Ponosni smo na našeg učenika Filipa i njegovog mentora Maksa Botkovića, suradnika u praktičnoj nastavi Regionalnog centra kompetencija "Panonika" koji je asistirao Filipu i tijekom natjecanja! Bravo, Filipe!