Finalne pripreme za ERASMUS+ dvotjednu mobilnost

Autor: Marina Markanović, 13. 9. 2022.

U tijeku su finalne pripreme i dogovori za Erasmus+ dvotjednu mobilnost od 18. 9. do 1. 10. u Portugalu. Srednja škola Stjepana Sulimanca jedina je srednja škola u Virovitičko-podravskoj županiji koja ima i Erasmus+ Akreditaciju, odnosno članstvo u ekskluzivnom klubu korisnika Erasmus+ sredstava EU s brojnim pogodnostima.

Putem mobilnosti svake godine šaljemo preko 20 % svih učenika naše škole na praksu u inozemstvo, a pri odabiru sudionika uvijek vodimo računa da u mobilnosti uključujemo i sudionike s manje mogućnosti. Do sada su naši učenici i nastavnici putovali na Erasmus+ aktivnosti u Ujedinjeno Kraljevstvo, Nizozemsku, Poljsku, Španjolsku, Italiju i Portugal te su obišli bezbrojne gradove, stekli brojna poznanstva i doživjeli nešto što će pamtiti cijeli život. U nastavku objavljujemo slike kao podsjetnik kako nam je bilo prethodnih godina. Srednja škola Stjepana Sulimanca jedna je od najmodernijih škola u Republici Hrvatskoj, napravljena po europskim mjerilima, a svim učenicima omogućava da putuju Europom, upoznaju gradove, stječu prijatelje, razvijaju vještine i stječu nova znanja! Erasmus+ projekti postali su sinonim za našu školu. Prava škola za život!