Naša škola u sklopu Regionalnog centra kompetencija "Panonika" sudjelovala na Dubrovnik EXPO-u

Autor: Marina Markanović, 7. 11. 2022.

Srednja škola Stjepana Sulimanca i Poljoprivredno-prehrambena škola iz Požege sudjelovale su u sklopu Regionalnog centra kompetencija "Panonika" na Dubrovnik EXPO-u 2022.

To je centralni događaj na jugu Hrvatske koji organizira Centar za karijere mladih Dubrovnik i koji na jednom mjestu povezuje gospodarstvenike, visoko obrazovne institucije, mlade i ostale zainteresirane dionike s ciljem ostvarivanja međusektorske suradnje i uspostavljanja novih poslovnih odnosa i projekata.

Ravnatelj Ivoš imao je priliku u sklopu panela "Agroturizam - novi način putovanja" prezentirati iskustva Srednje škole Stjepana Sulimanca u području Agroturizma, a pozivnicu na panel ravnatelj je dobio jer je pitomačka srednja škola u području Agroturizma jedinstven primjer dobre prakse obrazovanja i poslovanja ne samo u Hrvatskoj, nego i u EU.

Ove godine Dubrovnik EXPO posjetilo je 3500 mladih iz cijele Hrvatske i susjednih zemalja. Bogat program ovogodišnjeg EXPO-a upotpunio je Ured Europskog parlamenta u Hrvatskoj i Predstavništvo Europske komisije u Hrvatskoj panel raspravom "2023. Europska godina vještina", a već prvog dana održano je čak dvanaest panel rasprava, radionica i samostalna predstavljanja tvrtki PIK Vrbovec i Vinarije Kutjevo.

Posljednji dan EXPO-a bio je posvećen umrežavanju dionika odnosno institucija, tvrtki i Regionalnih centara kompetencija putem jedinstvenog networking sustava kreiranog u suradnji s agencijom CoreEvent.

Iznimno smo ponosni što smo s našim partnerima mogli prezentirati ono što radimo i u čemu smo najbolji te smo ovogodišnji Dubrovnik EXPO iskoristili za nova umrežavanja s RCK-ovima, školama i institutima iz Hrvatske i inozemstva, za stvaranje novih partnerstva, poznanstava i poslovne suradnje.

Ovom prilikom želimo zahvaliti i našim dubrovačkim partnerima na dobroj organizaciji i gostoprimstvu.