Javni poziv za dodjelu nagrade za kratku priču o Domovinskom ratu za učenike srednjih škola

Autor: Marina Markanović, 14. 2. 2023.

Izašao je novi Javni poziv za dodjelu nagrade za najbolju kratku priču o Domovinskom ratu za učenike srednjih škola u Republici Hrvatskoj i BiH koji provodi Ministarstvo hrvatskih branitelja.

Više o Javnom pozivu možete pročitati na sljedećoj poveznici: https://branitelji.gov.hr/vijesti/javni-poziv-za-dodjelu-nagrade-za-kratku-pricu-o-domovinskom-ratu-za-ucenike-srednjih-skola-u-republici-hrvatskoj-i-bosni-i-hercegovini-u-2023-godinu/4287.

Ministarstvo hrvatskih branitelja našoj je školskoj knjižici dostavilo primjerak zbirke Priče iz Domovinskog rata iz pera srednjoškolaca - druga knjiga, s namjerom poticanja čitanja kratkih priča o Domovinskom ratu uz očuvanje sjećanja i promicanja Domovinskog rata. U zbirku su uvrštene 82 kratke priče iz Javnog poziva za dodjelu nagrade za najbolju kratku priču o Domovinskom ratu za učenike srednjih škola u Republici Hrvatskoj koje je provelo Ministarstvo hrvatskih branitelja u 2021. godini. Ove kratke priče pokazuju nam da su i hrvatski srednjoškolci uspješni u pisanju te da žele i znaju taj neizostavni dio nacionalne povijesti preoblikovati u književnu zbilju.