Zajedno do financijske pismenosti - Posjet učenika Osnovne škole Petra Preradovića iz Pitomače

Autor: Marina Markanović, 24. 3. 2023.

U našoj školi proveli smo edukativne aktivnosti u sklopu obilježavanja Svjetskog i Europskog tjedna novca od 20. do 26. ožujka 2023. g. Svjetski tjedan novca vodeći je globalni događaj podizanja svijesti o važnosti financijskog obrazovanja te financijske uključenosti za djecu i mlade.

24. 3. 2023. obilježili smo zajedničkom temom Zajedno do financijske pismenosti, koje smo odradili zajedno s učenicima osmih razreda Osnovne škole Petra Preradovića iz Pitomače.

Današnje aktivnosti uključivale su:

1. Predavanje na temu valuta i tečajnih lista održala je prof. Milena Virovac iz Osnovne škole Petra Preradovića Pitomača.

2. Euro - izlaganje učenika 2. razreda Upravni referent.

3. Kviz - u Kahootu provode učenici 2. a razreda Upravni referent.

4. Digitalne financijske prevare - učenice 4. a razreda Upravni referent prikazale su kratki video rad koji su snimile na tu temu i kratko izložile sadržaje vezane uz financijske prevare.

Naši učenici podijelili su našim dragim gostima male poklone koje sadržavaju gotovo sve sektore naše škole, od poljoprivrede, ugostiteljstva i ekonomije.

Ostatak vremena proveli smo u ugodnom druženju i zahvaljujemo učenicima i nastavnici Virovac na izvrsnoj suradnji i dolasku, te se radujemo i budućim druženjima!