Održana radionica povodom Dana hrvatske knjige

Autor: Marina Markanović, 20. 4. 2023.

U srijedu, 19. travnja, učenici 1. a razreda Srednje škole Stjepana Sulimanca u suradnji s učenicima 8. b razreda Osnovne škole Petra Preradovića, obilježili su nadolazeći Dan hrvatske knjige

Odlukom Hrvatskoga sabora iz 1996. godine, 22. travnja obilježava se Dan hrvatske knjige. Taj je datum odabran kao simboličan čin sjećanja na Marka Marulića, autora epa Judita, dovršenoga 22. travnja 1501. godine.

Tim povodom, učenici pitomačkih škola održali su sa svojim nastavnicama Hrvatskoga jezika, Ivom Brusač i Anom Jakupec- Rakijašić, prigodne radionice kojima su obilježili Dan hrvatske knjige i ujedno se prisjetili pjesnika našega kraja, Petra Preradovića, čije ime nosi pitomačka osnovna škola.