Stipendije za učenike konobare i kuhare

Autor: Marina Markanović, 3. 7. 2023.

Ako učenici odaberu zanimanje konobar ili kuhar u našoj školi, postoji mogućnost da ostvare stipendiju od 265 eura mjesečno, koju uz potporu Ministarstva turizma osigurava renomirana hotelska grupacija "Valamar".

Stipendija se isplaćuje 10 mjeseci  za vrijeme trajanja sve tri godine školovanja, a stipendiju mogu zatražiti i postojeći učenici.

Učenicima se također omoguće i odrađivanje ljetne praktične nastave u svojim hotelima diljem jadranske obale. Obaveze učenika prema Valamaru su da učenici redovno završe školovanje te da nakon školovanja odrade samo tri mjeseca (što je također plaćeno - primanja u Valamaru su od 1200 do 1800 eura) u njihovim hotelima.

Valamar također nudi i stalni posao nakon školovanja te daljnje stručno usavršavanje!