Učenici i profesori u akciji cijepljenja voćaka

Autor: Administrator , 16. 3. 2007.

Akcija profesora i učenika agroturističkih tehničara i poljoprivrednih gospodarstvenika naišla je na veliko zanimanje javnosti.

Nekoliko tjedana za redom, srijedom, na pitomačkoj tržnici, učenici na čelu sa svojim profesorom Tihomirom Vranićem demonstrirali su postupke cijepljenja jabuka.

Građani su pokazali veliki interes za ovu našu akciju tako da su donosili vlastite plemke starih sorti kako bi im proužili život na ovom našem području.

Već su krenule i narudžbe za iduću sezonu !!!

Učenici i profesori Srednje škole Pitomača započeli su s prvom od niza aktivnosti tijekom godine kojim nastoje popularizirati podizanje trajnih nasada i uopće bavljenje voćarstvom i vinogradarstvom na području općine Pitomača.
            Naime već drugu srijedu u ovom mjesecu učenici zanimanja agroturistički tehničar i poljoprivredni gospodarstvenik zajedno sa svojim profesorima Tihomirom Vranićem, Brankom Pavoković i Zdravkom Gibom demonstrirali su postupke cijepljenja jabuka. Pripremili su i edukativne brošure o načinima cijepljenja te o malčiranju površina u voćnjacima i vinogradima.
            Odaziv građanstva ovoj akciji Srednje škole bio je izuzetno velik, tako da su u ta dva dana cijepili preko sto novih voćnih sadnica koje će pitomačani zasaditi na svojim površinama.
            Velik dio građana poveo se za preporukom danom od strane učenika i profesora Srednje škole Pitomača pa su donosili plemke starih sorti jabuka kojih još uvijek ima na pitomačkom području. Na taj se način želi popularizirati i sadnja ovih sorti izuzetno pogodnih za ekološki uzgoj jer ne trebaju gotovo nikakvu ili vrlo malu zaštitu.

Izvor: SŠ Pitomača