Naši učenici sudjelovali na satu otvorenih vrata Impresia hotela u okviru projekta "Upoznajte naše priče"

Autor: Marina Markanović, 28. 2. 2024.

Učenici naše škole sudjelovali na satu otvorenih vrata Impresia hotela u okviru projekta „Upoznajte naše priče“.
22. veljače 2024. sudjelovali smo na satu otvorenih vrata Impresia hotela koji se održao u hotelu Zonar u Zagrebu u sklopu projekta „Upoznajte naše priče – promocijom zanimanja i stručnim usavršavanjem do stručnog kadra i održivog turizma u jedinstvenim luksuznim hotelima“ koji provodi Udruga jedinstvenih hrvatskih hotela Impresia.

Projekt se temelji na promociji zanimanja u turizmu kroz aktivno uključivanje učenika te edukaciju članica Udruge Impresia hotela koju čine neki od najpoznatijih i najkvalitetnijih hrvatskih hotela.
Učenici su se za sudjelovanje u projektu prijavljivali svojim motivacijskim pismima te je izabrano 40 učenika srednjih turističko-ugostiteljskih škola, a među njima je i naših osmero učenika.
U sklopu otvorenih vrata Impresia hotela Antonia Urlić, direktorica Udruge jedinstvenih hrvatskih hotela Impresia, predstavila je hotele iz navedene grupacije, navela specifičnosti pojedinih hotela i njihovu autentičnost.
Predstavnici i zaposlenici hotela koji su se predstavili i koje su učenici mogli upoznati te dobiti savjete o početku karijere u turizmu su: Hotel Bevanda iz Opatije, Martinis Marchi Heritage Hotel, Meneghetti Wine Hotel &Winery, Briig BoutiQue Hotel, Armerun Heritage Hotel&Residence, Emotheo, Art´otel Zagreb.
Nakon sata otvorenih vrata učenici su posjetili Art´otel u Zagrebu gdje su mogli upoznati funkcioniranje kuhinje i restorana Yezi, bara i čajane.
Restoran Yezi je jedan od najboljih restorana u Zagrebu koji nudi raznolika jela iz cijele Azije. Učenici su također obišli sve hotelske sadržaje; saunu i wellness, teretanu, kreativne prostore i prostore za sastanke, te sobe. Art´otel je poznat po diznajnerski uređenim sobama koje su ukrašene umjetničkim slikama Borisa Bučana.
Ovim putem zahvaljujemo gđici Kim Levaj koja nas je provela kroz hotel.
Učenici koji su sudjelovali u projektnim aktivnostima su Stiv Bukvić, Alen Salihović, Leon Maresić, Lara Sesvečan, Lana Dudašek, matej Bedeković, Antonio Hrbak i Larisa Lončarić.