Projekt "Upoznajte naše priče" - prvi dan

Autor: Marina Markanović, 27. 3. 2024.

Osam učenika i dvije profesorice naše škole posjetili su hotele Vestibul Palace i briig boutique iz grupacije Impresia hotela u Splitu. Kako bi naše učenike što bolje pripremili za tržište rada i motivirali ih za tu profesiju, i ove godine smo se uključili u projekt „Upoznajte naše priče - promocijom zanimanja i stručnim usavršavanjem do stručnog kadra i održivog turizma u jedinstvenim luksuznim hotelima“.

Učenici su posjetili Vestibul Palace hotel – hotel koji se nalazi na Vestibulu, u srcu Dioklecijanove palače. Hotel je nastao spajanjem triju palača iz tri različita razdoblja: romantike, gotike i renesanse, sa zidnim elementima Dioklecijanove palače i izvornim nišama iz doba Rimljana. Hotel je spoj modernog i antičkog, gdje se moderni dizajn interijera isprepliće s izvornim zidovima iz rimskog doba. Član je grupacije Small Luxury Hotels of the World i dobitnik je više prestižnih priznanja i nagrada.
U sklopu hotela, svega nekoliko minuta udaljena nalazi se Villa Dobrić čija zgrada datira iz 1890.g., a ostaci baroknog zida su pod zaštitom UNESCO-a. Učenici su imali čast biti smješteni u Villi te osjetiti dašak tih starih vremena.
Voditeljica hotela Mija Medić učenicima je objasnila funkcioniranje hotela, upoznala ih s odjelom smještaja, pokazala sobe hotela koje su specifične po svojim zidovima i nišama iz doba Rimljana i koje ovaj hotel čine posebnima. Također su upoznali funkcioniranje kuhinje i restorana te sve ostale popratne usluge koje ovaj hotel pruža svojim gostima.
Učenici su imali priliku popričati i s direktorom hotela g. Nenadom Nizićem, ali i ostalim zaposlenicima koji su svojim savjetima i iskustvima pokušali motivirati i dati vjetar u leđa našim učenicima.
Naši učenici su u hotelu Vestibul upoznali i svoje vršnjake iz Turističko-ugostiteljske škole Split koji su također uključeni u ovaj projekt. Učenici turističke škole su u ulozi turističkog vodiča našim učenicima prezentirali svoj grad i upoznali ih sa svim znamenitostima grada, ali i dali pokoji savjet koji kafić i restoran treba posjetiti.
Ovim putem zahvaljujemo g. Niziću, gđi Medić i svim zaposlenicima hotela koji su nas ugostili i omogućili jedno prekrasno iskustvo. Zahvaljujemo i gđi Antoniji Urlić koja je sve ovo organizirala za nas.