Humanitarna akcija za udrugu Drugi dom iz Pitomače

Autor: Alena Hrvoić, 17. 1. 2012.

Na prijedlog učenika, Srednja škola Pitomača je pokrenula humanitarnu akciju te tijekom prosinca prikupljala odjeću i obuću za udrugu Drugi dom iz Pitomače. Naši su učenici marljivo tijekom cijelog mjeseca sakupljali odjeću i obuću zajedno s roditeljima i nastavnicima te 22. prosinca 2011. donirali prikupljena sredstva udruzi Drugi dom.

Knjižničarska družina pod vodstvom Alene Gladović posjetila je udrugu u njihovim prostorijama u starom Župnom dvoru u Pitomači zajedno s ravnateljem Rikardom Bakanom.

U razgovoru s predsjednicom udruge Drugi dom gospođom Nadom Šegregur saznali smo koliko dugo udruga postoji, koje su aktivnosti udruge, s kim udruga surađuje i što im je sve potrebno za rad.

Udruga Drugi dom osnovana je 2007. godine. Od 2009. godine predsjednica udruge je Nada Šegregur koja je ujedno i udomiteljica. Udruga ima 17 članova i prvenstveno skrbi o svojim štićenicima. Članovi organiziraju izlete, posjete ... i isključivo se financiraju iz vlastitih članarina i donacija koje su uvijek dobro došle. Udruga surađuje s Ministarstvom zdravstva i socijalne skrbi i Centrom za socijalnu skrb iz Virovitice. Kada smo upitali predsjednicu što im je najpotrebnije za rad udruge, skromno je odgovorila kako im je najpotrebniji prostor. Zahvaljuje se Općini Pitomača koja im izlazi u susret tako da im ustupi prostorije kada je to moguće, no to nije dovoljno jer su njihove potrebe mnogo veće. Predsjednica se je zahvalila našoj školi što smo im donirali prikupljenu odjeću te naglasila kako je ponosna na mještane koji pomažu u radu udruge, ali i svima onima koji, i onda kada nemaju materijalnih sredstava, daruju toplu ljudsku riječ.

Antonia Marović 4.a

Mateo Franc Pavlić 1.a