Božićna priredba u crkvi sv. Vida u Pitomači

Autor: Alena Hrvoić, 17. 1. 2012.

U suradnji sa Osnovnom glazbenom školom Marijana Jergovića iz Pitomače, 23. prosinca 2011. knjižničarska družina naše škole pod vodstvom profesorice Alene Gladović organizirala je božićnu priredbu u crkvi sv. Vida u Pitomači. Suorganizatori ove priredbe bili su profesori Iva Brusač, Marin Domović i vjeroučitelj Marjan Ostrogonac.

I Ove godine, nastavnici i učenici imali su prilike uživati u tradicionalnim božićnim pjesmama koje je izveo školski zbor pod vodstvom vjeroučitelja Marjana Ostrogonca i profesorice Ive Brusač, recitacijama hrvatskoh pjesnika i skladbama koje su izveli učenici naše škola, a ujedno pohađaju i Osnovnu glazbenu školu Marijana Jergovića u Pitomači.

Voditelji Ivana Mihoković i  Mateo Franz Pavlić

Učenici naše škole

Zdravkica Bugarinović recitirala je pjesmu Božice Jelušić, Dobrodošlica Božiću

Ivan Barčan odsvirao je Studiju skladatelja Sora

Ana - Marija Seginj recitiral je pjesmu Dragutina Domjanića, Pahulice padaju

Petra Jakupec recitirala je pjesmu Badnje veče Mihovila Pavleka Miškine

Antonia Marović recitirala je pjesmu Antuna Branka Šimića, Nađeni Bog

Školski zbor

Dino Jančijev svirao je na bisernici uz pratnju profesorice Sanje Spahije

Na poziv Željke Bančić, ravnateljice Osnovne glazbene škole Marijana Jergovića iz Pitomače, učenice - članice knjižničarske družine Zdravkica Bugarinović, Ana - Marija Seginj, Petra Jakupec i Antonia Marović sudjelovale su na humanitarnom božićnom koncertu SOS dječje selo Hrvatska  (recitirajući pjesme spomenutih autora ) koji je organizirala Općina Pitomača u suradnji sa Osnovnom glazbenom škola Marijana Jergovića u Kino sali u Pitomači 28. prosinca 2011.

Veselimo se novoj suradnji!